Haida M10-II Filterhållare 52mm med CPL Drop-In & adapterring för 100mm filter

35336 - Haida

● M10-II med Drop-In CPL-filter
● 360° roterbar och snabbkoppling

1899 kr
I lager (1 st)  Leveranstid: 1-3 dagar

Vi erbjuder hemleverans fram till din dörr

Du har alltid 14 dagars ångerrätt

Beställ före 14:00 så skickar vi dina varor idag (gäller vardagar)

Haida M10-II filterhållarkit med Drop-In Nano-Coating CPL-filter och 52 mm adapterring.

Haida M10-II är ett komplett filterhållarkit för 100 mm filtersystem. Det stöder upp till tre rektangulära filter (100 × 2 mm) samt ett Drop-In-filter och är kompatibelt med både M10- och M10-II-adapterringar, vilket gör det enkelt att använda befintliga tillbehör.

● Mångsidig konstruktion – Plats för 3 rektangulära filter och 1 Drop-In-filter samt kompatibilitet med M10- och M10-II-adapterringar.
● Förbättrad användarvänlighet – Halkfri design, snabbkoppling och filterguider som snäpps på plats utan skruvar för snabbare filterbyten.
● Drop-In Nano-Coating CPL-filter – Reducerar reflektioner och bländning samtidigt som kontrast och färgmättnad förbättras. Nano-coating gör filtret vatten-, olje- och smutsavvisande samt enkelt att rengöra.

I paketet ingår:
1 × Haida M10-II filterhållare med ljusbarriär
1 × Haida M10 adapterring 52 mm med plastlock
1 × Haida M10-II Drop-In Nano-Coating CPL-filter

Drop-In CPL-filtret är tillverkat av optiskt glas och har en uppgraderad aluminiumram som ger en tät och säker passform mellan filterhållaren och adapterringen. Det cirkulära polarisationsfiltret minskar effektivt reflektioner från glas, vatten och andra icke-metalliska ytor, ökar färgmättnaden och förbättrar kontrasten. Antireflexbehandling med 10 lager samt Nano-coating minimerar reflexer och gör filtret extra tåligt och lätt att hålla rent.

Specifikationer
Modellnummer: HD4695
Varumärke: Haida

Engelsk beteckning: Haida M10-II Filter Holder Kit with 52mm Adapter Ring

Tipsa

0
0

Recensioner

Produkten har inga recensioner

Skriv en recension om produkten

Betyg: