JJC F-DA5UV UV-filter för DJI Osmo Action 5 Pro, 4

40940 - JJC

● Skydd mot repor, damm och stötar.
● 13-lagers coating för klar bildkvalitet.
● Naturliga färger och skärpa i alla miljöer.

219 kr
I lager (3 st)  Leveranstid: 1-3 dagar

Vi erbjuder hemleverans fram till din dörr

Du har alltid 14 dagars ångerrätt

Beställ före 14:00 så skickar vi dina varor idag (gäller vardagar)

JJC F-DA5UV UV-filter för DJI Osmo Action 5 Pro och DJI Osmo Action 4.

● Skyddar linsen mot repor, damm och stötar.
● 13-lagers dubbelbeläggning mot vatten, olja och reflexer.
● Levererar skarpa bilder med naturliga färger.

JJC F-DA5UV UV-filter är designat för DJI Osmo Action 5 Pro och Action 4. Tillverkat av klart optiskt glas levererar det skarpa, tydliga bilder med korrekt färgåtergivning och minskar effektivt behovet av efterbehandling. Varje sida av filtret har 13 lager multibeläggning, vilket ger utmärkt motstånd mot vatten, olja och statisk elektricitet. Den antireflexbehandlade (AR) beläggningen minimerar kraftigt reflektioner, blänk och ghosting – perfekt för fotografering i motljus med ökad klarhet.

Filtret använder ett gängat monteringssystem för snabb och säker installation. Det sluter tätt mot linsen för att förhindra att damm, sand och andra partiklar tränger in i springan mellan filter och lins, vilket skyddar både bildkvalitet och interna komponenter. Tillverkat av optiskt glas med samma tjocklek och kvalitet som det ursprungliga DJI-glaslinslocket, erbjuder filtret starkt slagtåligt skydd mot repor och oavsiktliga kollisioner vid aktiv fotografering. Den 30 mm förstärkta aluminiumramen säkerställer stabilitet och hållbarhet, även under krävande förhållanden som vandring, cykling och dykning.

Paketet inkluderar en silikonlinsskyddsring och objektivlock som skyddar filtret mot damm och repor när det inte används. JJC F-DA5UV UV-filter fungerar som en pålitlig ersättning för glaslinslocket till DJI Osmo Action 5 Pro och ger tillförlitligt skydd för användare inom utomhusaktiviteter och extremsport.

Ingår
1x UV-filter
1x Silikonlinsskyddsring
1x Objektivlock
1x Mikrofiberduk
1x Filterfodral


Specifikationer
Passar:
- DJI Osmo Action 5 Pro 
- DJI Osmo Action 4
Vikt: 8,5 gram
Storlek: 32,5 × 32,5 × 7 mm
Material: Optiskt glas, aluminiumlegering
Modellnummer: JJC F-DA5UV
Varumärke: JJC

Tipsa

0
0

Recensioner

Produkten har inga recensioner

Skriv en recension om produkten

Betyg: