












JJC Ögonmussla för Sony a1 II, a9 III, a7R V, a7 IV, a1 och a7S III ers. ES-EP21
● Blockerar ströljus – ger en klarare sökarbild..
● Ergonomisk, mjuk silikon med självlåsande montering – bekväm och skyddande..
JJC ES-EP21 – Ögonmussla för Sony-kameror a1 II, a9 III, a7R V, a7 IV, a1 och a7S III.
● Förbättrad användarkomfort: JJC ögonmussla har en ergonomisk design som ger en bekväm passform för ögonen mot kameran, vilket avsevärt förbättrar användarupplevelsen under fotografering.
● Skydd och hållbarhet: Tillverkat av högkvalitativt silikonmaterial som är både mjukt och slitstarkt, ögonmusslan skyddar kamerans sökare från smuts, damm och repor, samtidigt som det effektivt stänger ute oönskat ljus.
Ögonmusslan är utformad för att öka komforten i sökaren och effektivt blockera ströljus. Den ergonomiska formen ger behaglig anläggning mot ögat och är särskilt bekväm för glasögonbärare. Självlåsande montering gör den snabb att sätta dit och säker i bruk.
Jämfört med Sony FDA-EP19 har modellen en förlängd silikonsektion som ger bättre ljusskärmning och högre komfort. Ersätter Sony FDA-EP21.
Ingår:
1x Ögonmussla.
Specifikationer gör ögonmusslan:
Passar: Sony a1 II, a9 III, a7R V, a7 IV, a1 och a7S III
Material: ABS, silikon
Färg: Svart
Mått: 54,6 x 32,8 x 14,7 mm
Vikt: 6 gram
Ersätter: FDA-EP21
Modellnummer: ES-EP21
Varumärke: JJC
Egenskaper
Recensioner
Produkten har inga recensioner