JJC TC-K2 Regnskydd 2-pack för teleskop

41301 - JJC

● Skyddar teleskopet mot regn, damm och vindblåst sand.
● Justerbar dragsko för säker passform.
● Dubbelriktad dragkedja för observation utan att ta bort skyddet.

299 kr
I lager (3 st)  Leveranstid: 1-3 dagar

Vi erbjuder hemleverans fram till din dörr

Du har alltid 14 dagars ångerrätt

Beställ före 14:00 så skickar vi dina varor idag (gäller vardagar)

JJC TC-K2 Regnskydd 2-pack för teleskop

JJC TC-K2 är ett praktiskt regnskydd som är kompatibelt med de flesta astronomiska teleskop. Det skyddar effektivt mot regn, damm och vindblåst sand och hjälper till att hålla din utrustning säker vid observationer utomhus.

Skyddet är tillverkat av slitstark och lätt PE-plast, vilket gör det enkelt att ta med sig i väskan och snabbt montera när vädret förändras. Det är särskilt användbart vid observation i öppna miljöer där teleskopet annars riskerar att utsättas för väder och smuts.

Den främre öppningen har en justerbar dragsko som gör att skyddet kan anpassas efter olika objektivdiametrar för en säker passform. Den dubbelriktade dragkedjan gör det möjligt att observera och justera teleskopet utan att behöva ta bort skyddet helt, vilket ger bättre användarvänlighet och fortsatt skydd.

 

Ingår i paketet
2 × Regnskydd för teleskop

 

Specifikationer
Mått: ca 1485 × 810 × 18 mm
Vikt: ca 366 g
Material: PE
Modell: TC-K2
Varumärke: JJC

Tipsa

0
0

Recensioner

Produkten har inga recensioner

Skriv en recension om produkten

Betyg: