JJC WS-2 Handledsrem för spegellösa Systemkameror
● Patenterad snabbkoppling med 25 kg belastning.
● Bekväm handledsrem för små remöglor.
JJC WS-2 handledsrem för spegellösa systemkameror och kompaktkameror med liten remögla.
● Minskar belastningen på handen vid längre fotografering.
● Patenterad snabbkoppling med en maximal belastning på 25 kg.
● Justerbar aluminiumglidare ger ett säkert och bekvämt grepp.
Bekväm och säker
JJC WS-2 är utformad för kameror med små remöglor och passar bland annat många kompaktkameror. Den är tillverkad av mjukt nylon och slitstarkt mikrofiberläder som ger hög komfort och ett säkert grepp runt handleden.
Den kompakta designen gör remmen enkel att förvara i fickan eller låta sitta kvar på kameran. Den justerbara aluminiumglidaren gör att remmen kan anpassas till olika handledsstorlekar och minskar risken att kameran tappas.
Patenterad snabbkoppling
Det robusta snabbkopplingssystemet gör det enkelt att flytta remmen mellan olika kameror. Adaptern klickas snabbt på plats och lossas med ett knapptryck. Handledsremmen har en maximal belastning på 25 kg och bidrar till att minska handtrötthet vid längre fotografering.
I paketet ingår:
1 × Handledsrem
Specifikationer:
Passar: Spegellösa systemkameror och kompaktkameror
Kompatibel med:
- Sony RX100-serien
- Ricoh GR III, GR II
- Canon G7 X Mark III, G7 X Mark II, G7 X
Färg: Svart
Längd: 29 cm
Bredd: 20 mm
Vikt: 27 g
Material: Mikrofiber, nylon, aluminiumlegering
Modell: WS-2 Black
Varumärke: JJC
Upptäck mer
Recensioner
Produkten har inga recensioner