Haida ND-filterkit för Sony FE 12-24mm f/2.8 GM

36610 - Haida

● Bakre ND-filter utan vinjettering.
● Nanocoating som avvisar smuts och vatten.

1299 kr
I lager (1 st)  Leveranstid: 1-3 dagar

Vi erbjuder hemleverans fram till din dörr

Du har alltid 14 dagars ångerrätt

Beställ före 14:00 så skickar vi dina varor idag (gäller vardagar)

Haida ND-filterkit för Sony FE 12-24mm f/2.8 GM med adapter för objektivet.

ND-filterkit innehåller fyra filter som passar objektivets bakre del i ett Sony FE 12-24mm f/2.8 GM objektiv.

● Ingen vinjettering: Filtren är designade för att eliminera vinjettering, vilket säkerställer jämn exponering över hela bilden.
● Nanocoating: Varje filter har en nanobeläggning som avvisar smuts, fett och vatten, vilket underlättar rengöring och underhåll.
● Multicoating: Tio lager antireflexbeläggning på varje glasyta minskar reflektioner och linsöverstrålning, vilket förbättrar bildkvaliteten.

För att förhindra reflektioner har varje glasyta 10 lager antireflexbeläggningar som också ger ett större skydd och hjälper till att hålla det rent under en längre tid. Filtren är belagda med Nanocoating, vilket möjliggör effektivare rengöring.

I ND-filterkit ingår:

1x ND0.9-filter: Filterfaktor: 8x (ND8), Ljusgenomsläpp: 12,5 %, Exponeringskompensation: -3 steg.

1x ND1.2-filter: Filterfaktor: 16x (ND16), Ljusgenomsläpp: 6,25 %, Exponeringskompensation: -4 steg.

1x ND1.8-filter: Filterfaktor: 64x (ND64), Ljusgenomsläpp: 1,56 %, Exponeringskompensation: -6 steg.

1x ND3.0-filter: Filterfaktor: 1000x (ND1000), Ljusgenomsläpp: 0,1 %, Exponeringskompensation: -10 steg.

1x Adapterring

1x Mejsel

1x Skruv

Specifikationer för ND-filterkit:

Passar:

- Sony E kamerahus

- Sony FE 12-24mm f/2.8 GM objektiv

Material: Aluminium, optiskt glas K9 av hög kvalitet

Modellnummer: HD4641

Varumärke: Haida

Detta kit erbjuder fotografer flexibilitet att justera exponeringen i olika ljusförhållanden utan att kompromissa med bildkvaliteten.

Engelsk beteckning: Haida Rear Lens Filter Kit for Sony FE 12-24mm f/2.8 GM Lens

Tipsa

Egenskaper

Filtertillbehör
Bakre objektivadapter
Varumärke
Haida
Filtertyp
ND-filter
ND-styrka
ND64 6 Stopp
ND-styrka
ND1000 10 Stopp
ND-styrka
ND16 4 Stopp
ND-styrka
ND8 3 Stopp


0
0

Recensioner

Produkten har inga recensioner

Skriv en recension om produkten

Betyg: